2 min28 februāra 2023

BSN numurs. Kam pievērst uzmanību?

BSN (burgerservicenummer) ir sociālās apdrošināšanas numurs (agrāk saukts arī par Sofi vai sociālo fiskālo numuru), kas tiek piešķirts ikvienam Nīderlandes iedzīvotājam.

Kam vajadzīgs BSN numurs?

Jūsu BSN numurs ir Jūsu "identitātes kods", un ikvienam Nīderlandes iedzīvotājam tam ir jābūt. Izmantojot BSN, Jūs varat atvērt bankas kontu un maksāt nodokļus no saviem ienākumiem. Tāpat varēsiet izmantot veselības aprūpes sistēmu, pieteikties pabalstiem, nodokļu atmaksām un ziņot par dzīvesvietas adreses maiņu, ja tas būs nepieciešams.

Sofi numurs (sofinummer) bija agrākais BSN numura nosaukums, ko ieviesa Nīderlandes nodokļu iestādes (Belastingdienst). Kopš 2007. gada novembra Sofi numuri tika automātiski pārveidoti par BSN. Kopš 2014. gada janvāra Belastingdienst ir pārtraucis Sofi numuru izdošanu.

Lūdzu ņemiet vērā,  ka BSN numura iegūšana automātiski nedod Jums tiesības strādāt Nīderlandē. Personai var būt nepieciešamība pieteikties darba atļaujai, atkarībā no izcelsmes valsts.

Kā iegūt BSN numuru?

Lai iegūtu BSN numuru, Jums ir jāreģistrējas Jūsu dzīvesvietas pašvaldībā. Lai iegūtu BSN, ir jāveic pieraksts ar pašvaldības darbinieku. Ja strādājat Covebo, Jūsu kontaktpersona Jūs reģistrēs un informēs par noteikto datumu un laiku, kad būs jāierodas noteiktajā pašvaldībā, kā arī Covebo kontaktpersona varēs doties kopā ar Jums.

Lai iegūtu BSN, ir jāuzrāda derīga pase vai ID karte (nepietiek ar autovadītāja apliecību!).

Ņemiet vērā , ka, atkarībā no pašvaldības, var būt nepieciešami papildus dokumenti. BSN numura izsniegšana ir pilnīgi bez maksas.

Svarīgi: Ko darīt, ja esat pazaudējis savu BSN?

Aizmirsāt vai pazaudējāt savu BSN numuru? Neuztraucieties! BSN numuru var atrast daudzos oficiālos dokumentos, piemēram:

  • Nodokļu aprēķinos vai vēstulēs, ko Jums atsūtījušas Nīderlandes nodokļu iestādes
  • Jūsu Nīderlandes personas apliecība vai pase
  • Jūsu Nīderlandes autovadītāja apliecība
  • Veselības apdrošināšanas karte

Ja Jūsu personas apliecinošā dokumentā nav norādīts Jūsu BSN numurs vai Jums šāda dokumenta nav, varat sazināties ar pašvaldību, kurā esat reģistrēts, un pieteikt sava BSN numura kopiju, taču par kopiju būs jāmaksā no 20 eiro, atkarībā no pašvaldības.

 


Šeit varat iegūt papildus informāciju:

https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/privacy-en-persoonsgegevens/burgerservicenummer-bsn

https://www.iamexpat.nl/expat-info/official-issues/bsn-sofi-number-netherlands

Arī interesē!

Lasīt vairāk blogus no šīs kategorijas

Bankas konta atvēršana Nīderlandē

4 min28 februāra 2023