5 min28 februāra 2023

Braucam ciemos!

Trešdienas rītā, plkst. 06:00, tiek sagatavotas sviestmaizes, krūzēs kūp kafija, un mūsu komandas biedri gatavojas doties ceļā uz Amsterdamu. Šodien Koopman Car terminālī uz dienu atrotīsim piedurknes un uzzināsim, kā mūsu darbiniekiem izskatās viņu darba diena. Ceram arī tuvāk iepazīt savus darbiniekus.

Ierodoties mūs sagaidīja darba drošības instruktors, tikām apmācīti par drošības noteikumiem darba vietā un, ko sagaidīt no šīs interaktīvās dienas. Paralēli baudām tasi kafijas pirms darba uzsākšanas!

Mums katram bija savs palīgs. Darba laikā viņš mums paskaidroja, kāds tieši ir viņu darbs un kādi ir viņa darba pienākumi.

Mūsu diena sākās virsbūves montāžas/demontāžas nodaļā, kur bojātās virsbūves daļas tiek glīti izņemtas no mašīnas un nosūtītas uz remontu.

Remonta nodaļa bija mūsu otrā pietura, kur arī nonāk bojātās virsbūves daļas. Vispirms noskaidrojām, kas tieši ir bojāts un kāda remonta metode derētu vislabāk. Pēc saskaņojuma saņemšanas un pareizas darba izmaksu plānošanas un aprēķināšanas, uzsākām darbu. Slīpēšana, pildīšana un tīrīšana ir tikai dažas no nepieciešamajām darbībām. Pēc šīm darbībām detaļas tiek pārvietotas uz pārkrāsošanas nodaļu!

Šajā nodaļā satikām darbinieku, kurš noteiktajā amatā strādā jau 6 gadus. Viņš sāka instruktāžu ar to, cik svarīgi ir strādāt pareizā secībā, un iepazīstināja mūs ar darbplūsmu. Šeit mums bija iespēja parādīt, ko mēs paši spējam. Krāsu samaisījām un mašīnas virsbūves daļu nokrāsojām pareizi (uzmanīgi), lai nebūtu redzams, kur ir bojājumi. Patiešām, darbs nav viegls, tāpēc esam pārliecinājušies, ka labāk to uzticēt profesionāļiem.

Pēc pirmās dienas daļas auto remonta nodaļā, pienāca pusdienu laiks. Mēs tērzējām ar darbiniekiem un saņēmām daudz jauku komentāru par to, ka esam pieņēmuši izaicinājumu pašiem izmēģināt šo darbu!

Pēcpusdienā bija pienācis laiks vēl vienai, un pēdējai sadaļai - tīrīšanas līnijai. Šeit automašīnas ierodas pēdējā, bet noteikti ļoti svarīgā, pieturā. Šajā nodaļā transportlīdzekļi tiek iztīrīti un pulēti līdz perfektam rezultātam. Tas ir smags darbs, bet rezultāti noteikti ir tā vērti!

Pateicoties šai dienai, varējām gūt vispārēju priekšstatu par notiekošo un, ko īsti nozīmē strādāt autoservisā. Tādā veidā mēs varam labāk izskaidrot topošajiem darbiniekiem, kā izskatīsies viņu jaunais darbs.

 


 

**English Version**

It is Wednesday morning 06:00 AM, sandwiches have been made, coffee has been brewed, team automotive is about to leave for Amsterdam. Today we are going to roll up our sleeves at Koopman Car terminal for a day and find out what exactly is involved in the day-to-day work that our employees perform. We can also get to know our temporary workers better in a fun and, for us, very instructive way and build a good relationship with them!

Once we have arrived, they were waiting for us and we were instructed how we can safely move around the workplace and what the day will bring us. In the meantime, we enjoy a cup of coffee before we get to work!

All of us were assigned to a “buddy” who we were helping for the day. During the work, he or she explained to us exactly what their job entails and what responsibilities are involved. This ranges from safely moving the vehicles to keeping track of time assigned to each car.

For us, the day started in the body shop at the assembly/disassembly department, where damaged panels/parts are neatly removed from the car, collected and then brought to the pre-processing department.

 

The spot repair department was our 2nd stop, panels that are damaged arrive here and come out looking as new! First, we look at what exactly is damaged and what approach would best suit this. Once this has been mapped out properly, we get to work. Sanding, filling and cleaning are some of the many activities that are involved. When this is done the parts move on to the painting department!

At this department we came into contact with an employee who has been working there for 6 years now. He started his explanation with how important it was to do the work in the right order and walked us through the entire process. Here we got the chance to show what we can do ourselves. We have mixed the paint and then sprayed the panels again in the correct way so that it is no longer visible where the damage was. And indeed, it is better to leave this to the professionals from the team automotive!

After our adventure in the Body shop it was time for lunch, here we chatted with the employees and we received many nice comments about the fact that we were suddenly in the workshop ourselves!

After lunch it was time for the next and last department - the cleaning line.

Here the cars come to the last but certainly a very important stop. Here the vehicles are cleaned and polished to perfection. It's hard work, but the results are definitely worth it!

Thanks to this day, we were able to get a whole picture of what is happening and what exactly each function entails. In this way we can explain better to the future employees what their new job will look like.

Arī interesē!

Lasīt vairāk blogus no šīs kategorijas