1 min7 februāra 2023

Nīderlandes svētki – Brīvības diena 5. maijā

Atbrīvošanas diena Nīderlandē ir valsts svētki. Bet, ko īsti mēs svinam 5. maijā? Mēs svinam atbrīvošanu no vācu okupācijas (1940-1945). Nīderlande tika atbrīvota Otrā pasaules kara beigās, 1945. gadā, kad Lielbritānijas, Amerikas, Kanādas un Polijas armija (sabiedrotie) šķērsoja lielākās upes (Lejasreinu, Leku, Vālu, Mervēdi un Mēzu) un spēja piervarēt Vācijas aizsardzību.

Kara piemiņas diena

4. maijā Nīderlande piemin Otrā pasaules kara upurus. Cilvēki klusē divas minūtes, no plkst.20:00 līdz plkst.20:02. Nacionālais atceres pasākums notiek Amsterdamas Dam laukumā, un to tiešraidē pārraida Nīderlandes televīzija kanālā NOS no plkst.19:00. Pēc ceremonijas programma Theater na de Dam arī tiek pārraidīta. Šajā programmā slaveni Nīderlandes teātra mākslinieki uzstājas un dzied, lai godinātu mirušos. Tiek pieminēti ne tikai Otrā pasaules kara upuri, bet visi Nīderlandes kara upuri kopš 1961. gada.

Valsts karoga pacelšana

5. maijā, Atbrīvošanas dienā karogi plīvo virs galvas no saullēkta līdz saulrietam. Svinībās izmantotais karogs ir Nīderlandes trīskrāsainais. 4. maijā, Valsts piemiņas dienā, karogam jābūt pusmastā no plkst.18.00 līdz saulrietam.

Arī interesē!

Lasīt vairāk blogus no šīs kategorijas

Slimības un darbnespēja nodarbinātības aģentūrā

4 min28 februāra 2023